Kaitnieks-San
Šodien: 21.04.2024
Vārdi: Marģers, Anastasija
[info]kaitnieks rakstīja:


30. Janvāris 2009 - 23:18

Es šodien meitai nespēju izskaidrot jautājumus, kas viņai radās, skatoties multeni, kad galvenais varonis atvainojās. Es neizprotu atvainošanās procesu un man tas liekas pilnīgi absurds. Vai citi cilvēki, saņemot atvainošanos, tiešām jūtas labāk? Man drīzāk liekas, ka, ja Pēteris nodara pāri Annai, viņš licis viņai justies slikti, un tad bonusā vēl atvainojas, liekot sev par to justies labi. Anna ir spiesta pieņemt Pētera atvainošanos un apspiest iekšējo konfliktu, jo tā diktē sabiedrības normas, pretī neko nesaņemot. Ja Anna uzskatīs, ka atvainošanās neatceļ pāridarījumu, tad viņa būs briesmonis un Pēteris būs sabiedrības žēlojamais, jo kā gan var nepiedot, ja cilvēks tā cenšas.
Vārdu sakot, mums ir daži ārkārtīgi dīvaini morāles pienākumi.

(ir doma)
No:[info]pick - bick
Datums:30. Janvāris 2009 - 23:37

tāpēc

(Saite)
cilvēkiem vajadzētu sarunāties vēl vairāk, lai precizētu nosacījumus un cits cita izjūtas - manuprāt uzskatīt ,ka atvainošanos vari iesālīt ir pavisam normāli, tikai cits jautājums - KĀ es to secinājusi uzturos pret to, kas mani sāpinājis un ko es vispār cilvēkam pasaku..
(Atcirst) (Pavediens)
No:[info]kaitnieks - paitnieks
Datums:31. Janvāris 2009 - 09:51

Re: tāpēc

(Saite)
Parātīgāk būtu nesaistīties ar cilvēkiem, kas sāpina, vai, ja nav tādas iespējas, rēķināties ar to un adekvāti sagatavoties. Izņemot, protams, ja tev sagādā baudu fakts, ka kāds tev dara pāri, pēc tam atvainojas vai neatvainojas, un tad tu vari viņam ko pateikt. Es jau nesaku, ka tas ir nepareizi, cilvēki ir dažādi, bet no mana skatu punkta tas liekas dīvaini.
(Atcirst) (Vecākais) (Pavediens)
No:[info]pick - bick
Datums:31. Janvāris 2009 - 22:33

Re: tāpēc

(Saite)
šķiet, ka multene bijusi dīvaina - tas ko Tu saki ir pareizi, protams, tikai atceroties faktu, ka vienkārši NAV iespējas izvairīties no cilvēkiem, kas sāpina - ja Tu netaisies konkrēti iet dzīvot ārpus sabiedrības, savā mežā vai saimniecībā, un pat tad..
(Atcirst) (Vecākais) (Pavediens)
No:[info]kaitnieks - paitnieks
Datums:1. Februāris 2009 - 13:30

Re: tāpēc

(Saite)
Papildus gribu piezīmēt, ka no pāridarītāja skatu punkta - ja tu esi tāds cilvēks, kas lietas dara skaidru iemeslu dēļ, tad tā nav tava problēma, ka esi nodarījis kādam pāri, bet gan viņu problēma. Atvainojoties tiek noliegta sava motivācija un ideāli. Atvainošanās ir pretrunīgs noliegums - melots tiek vai nu ar pašu atvainošanos, vai arī ar darbībām, kas galu galā pie tās novedušas - tur nav kompromisa.
(Atcirst) (Vecākais) (Pavediens)
No:[info]pick - bick
Datums:1. Februāris 2009 - 16:21

Re: tāpēc

(Saite)
nu, tad saprotams atvainošanās ir pat vairāk kā bezjēdzīga, piekrītu..
(Atcirst) (Vecākais)

(ir doma)